Co dobrého přinesl koronavirus

Co dobrého přinesl koronavirus?

V Salvadoru klesl počet zabitých na ulici na historické minimum, v březnu zemřelo díky zákazu vycházení v rámci protikoronavirových opatření pouhých 63 osob oproti obvyklým až 3 000 mrtvých.

Do Středozemního moře se díky úbytku lodní dopravy vracejí velryby. Nebe je nádherně modré, chtělo by se říci – nebesky modré… v důsledku úbytku letecké a automobilové dopravy.

Lidé alespoň na chvíli zjistili, co všechno nepotřebují.

Lidé alespoň na chvíli zjistili, co doopravdy potřebují.

Díky rouškám se svět zase jednou dozvěděl, kdo jsou Češi, a že jsme národ malej, ale šikovnej.

My Češi jsme zjistili, že při sobě dokážeme držet nejen při mistrovství světa v hokeji.

A my notáři jsme zjistili, že jsme to zase pro jednou zvládli

 

 

Někde na tomto místě měl fejeton skončit. Ozval se však pan doktor Wawerka, člen redakční rady Ad Notam, že je fejeton příliš krátký.

Milí přátelé, ruku na srdce, na tom koronaviru zase tolik dobrého není. Kromě toho, že bez velkého stresu nikdy nebylo na Velikonoce v České republice uklizeno tak jako letos, mě už toho moc nenapadlo. Tedy jedna věc přece, ale přišlo mi to tak jasné, že jsem si říkala, že je nadbytečné o tom speciálně psát. Mluvím o obdivu a vděku k lidem, kteří dobrovolně pomáhali a pomáhají v této době druhým.

Popravdě se už ale moc těším, až se život vrátí k normálu. Opravdu dobré by na koronaviru bylo, kdyby nás opustil navždy.

Co dobrého nás však ještě díky koronaviru (a slabé koruně) čeká ve dnech příštích? Přece dovolená bez plexiskla v naší nádherné České republice!

Antivirotikum ve formě optimismu a krásné léto všem přeje

JUDr. Kateřina Brejlová, členka redakční rady Ad Notam, notářka v Rožnově pod Radhoštěm